توییتر افرادی مرتبط با حرفه وکالت

وقتی حتی عزیز یک خانواده با این عفو از زندان و شرایط سخت بیاد بیرون، منی که بیرون ماجرا هستم، چه حقی دارم که این جریان ناراضی باشم؟!

با #عفو اعلام شده علاوه بر آزادی و مختومه شدن پرونده خیل کثیری از #زندانیان_گمنام بنظر می‌رسد پرونده بسیاری از وکلای پرتلاش و همراه مظلومین همچون #محمد_علی_کامفیروزی #حسن_اسدی_زید_آبادی #حسن_یونسی مختومه شود و امید داریم #مصطفی_نیلی عزیز و #آرش_کیخسروی هم آزاد شوند

اعطای #عفو گسترده و آزادی بسیار از محکومان اقدامی عقلانی و قابل تقدیر از سوی #دستگاه_قضائی است به شرط آنکه عده ای برای محدود کردن دامنه افرادی که از این ظرفیت قانونی بهره مند می‌شوند تلاش نکنند

عزم و اراده برخی انسانهای بزرگ آدمی را شرمنده همت خویش می‌کند #فرهاد_میثمی نه با هیاهو و دروغ بلکه با جانبازی واقعی جان را برای #اعتصاب_غذا و رساندن صدای مظلومیتش گذاشته مسئولان محترم #دستگاه_قضا صدای این پزشک مظلوم و متعهد را بشنوید

اینکه معاون دادستان قم می‌گوید لایک کردن مطالب دیگران مسئولیت قانونی دارد از نظر هر #حقوق_دان و حتی هر فرد آشنا به قانون سخنی بلاوجه وخنده دار است، گریه دار اینجاست همین لاطائلات در صدور احکام کیفری علیه شهروندان مظلوم مبنا و لحاظ میشود #بیچاره_قانون

مطلع شدم برادر عزیزمان #مصطفی_نیلی را به #زندان_رجایی_شهر_کرج اعزام کرده اند، نمیدانم دلیل این اعزام ناگهانی چیست؟ امابا شناختی که از مصطفی دارم مطمئنم همانطور که در کسوت #وکالت و حتی بعنوان زندانی دستگیر و صدای زندانیان بی پناه بود در رجائی شهر هم خودرا متعهدبه این امرمیداند

امروز موکلی در دفتر میگفت به موسسه حقوقی‌ای مراجعه کرده که از او برای پذیرش وکالت درپرونده امنیتی چند صد میلیون حق الوکاله طلب کرده‌اند و وقتی ازعلت این مبلغ گزاف پرسیده پاسخ داده‌اند که ما باید از مراوداتمان بهره ببریم تابتوانیم پرونده را مطالعه کنیم!

دروغی محض و کثیف جهت کلاشی

در فقه و حقوق #سرپرستی در مورد صغار و محجورین معنا و مفهوم دارد.

زنان عاقل و بالغ سرپرستی ندارند تا از او برای خروج از کشور اجازه بگیرند.

#مجلس_انقلابی

یکی از #قضات که با قانون شکنی آشکار وبنا به سلیقه شخصی از پذیرش بسیاری #وکلا در مرحله دادگاه خودداری می‌کرد و این موضوع یکی از محورهای اصلی نامه ۴۵ حقوقدان به رئیس قوه قضائیه بود دیروز مورد تقدیر قرار گرفت!! جناب #اژه_ای پاسخ تظلم خواهی حقوقدانان این بود!!

اینکه در توجیه #مصونیت_قضایی بگوئیم لزوم نظارت بر عملکرد مسئولین امری است که مورد تأکیدقرار گرفته است مانند این است که اسلحه خطرناکی را بی جهت در اختیار فردی قرارداده و‌بگوئیم در لزوم احتیاط و مراقبت از آن به هنگام استفاده تذکرات لازم را داده ایم #مولد_سازی

عباسعلی کدخدایی @Kadkhodaee_ir

مصوبه موصوف به #مولد_سازی مستند به اصول متعدد قانون اساسی، ازجهت مبنای قانونی فاقد ایراد است که در صورت اجرای صحیح، می تواند مشکلات و معضلات زیادی را از کشور حل نماید. لزوم نظارت بر عملکرد مسئولین مربوط، امری است بدیهی که حسب شنیده ها مورد تاکید رهبری نیز واقع شده است.

Load More

برای اینکه عفو رهبری مانند عفو ملوکانه نشود، پیشنهاد می‌کنم پس از آزادی زندانیان، رهبری پذیرای آنان شود و صدایشان را از نزدیک بدون حاجب بشنود.

ریشه مشکلات این است که مقامات مسئول خودشان به دوبال جمهوری اسلامی التزام عملی ندارند.

عبدالله گنجی @ab_ganji

@abtahi_m خب حالا هم ثابت کنید به دو بال معتقدید

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران راه‌های مختلفی، مانند انتخابات و همه‌پرسی برای تغییر وفق خواست اکثریت در چارچوب نظام را پیش‌بینی کرده است؛ وقتی همه‌ی راه‌ها محدود و مسدود می‌شود، بطور طبیعی نوبت به طرح مطالبه تغییرات بنیادی‌تر می‌رسد.

وقتی حاکمیت معتقد است مورد پشتیبان اکثریت مردم است و یکی از نشانه‌های آن را، همانگونه که رهبر انقلاب متذکر شدند، حضور پرشمار مردم در راهپیمایی‌ها می‌داند، چه اشکالی دارد که پیشنهاد اول میرحسین موسوی را به محک آزمون بگذارد؟

ادعایی که در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها درباره مصاحبه استاندار خوی و اختصاص یافتن بودجه زلزله این شهرستان به نوسازی عتبات عالیات منتشر شده، ادعایی بی‌اساس است.
درباره ریشه‌های این خبر بیشتر توضیح داده‌ایم:👇

https://factnameh.com/fa/fact-checks/2023-02-03-khoy-earthquack-budget

فرمان عفو رهبری امیدبخش است. امید که به زودی فرمان عفو عمومی نیز، شامل ایرانیان خارج از کشور، صادر شود و به تأسی از خداوند رحمان و رسول رحمه للعالمین، رحمت حکومت نیز از غضب آن پیشی گیرد.

یا مَن سَبَقَتْ رَحْمَتُهُ غَضَبَه

Load More

آب زنید راه را....
#الهام_زراعت‌پیشه

بنده که دراین بیست‌سال چنین توفیقی نصیبم نشده که آقای #قاضی به صرف تقاضای بنده وقت دادرسی را تجدید کند
اما تا دلتون بخواد از طرق مختلف مانند ارجاعات بیخود به شورای حل اختلاف و...شاهد اطاله دادرسی بوده ام.

سپاسگزارم از همکاران عزیزم در خبرگزاری محترم #خبرآنلاین
@khabaronlinee
بابت انتخاب تیتر یک برای اطلاع‌رسانی #جشنواره‌ی‌قلم‌وکیل

انشاء شایسته وقابل توجه #قاضی
محترم شعبه۶ #دادگاه #حقوق ی
#شیراز
و استناد به دفاعیات #وکیل .
اتخاذ رویه‌ای در نقض آنچه با عبارت دفاعیات‌بلاوجه وکیل دیده ایم و سبب رنجش همکاران عزیزم می‌شود

درود و عرض ادب محضر همکاران عزیزم.
امیدوارم با همفکری و همراهی شما عزیزان جشنواره‌ی #قلمِ‌وکیل به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
چشم انتظار همراهی و نظرات شما عزیزان هستیم.
https://scoda.org/%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%82%d9%84%d9%85-%d9%88%da%a9%db%8c%d9%84-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b4%d9%88%d8%af/

2

طرح #مولدسازی دارایی های #دولت خوب است اما نه به این وضعیت و تشریفاتِ خلاف #قانون‌اساسی
http://khabaronline.ir/xjGTp

فرمودید برخورد با چنین اظهارنظرهایی با #دادستان است
این گوی واین میدان.👇

گرچه پیک خوش‌خبر به خوبی و سلامتی‌ات گواهی می‌دهد اما سخت دل‌نگرانت هستیم و مشتاق دیدار رفیق شجاع و آزاده
#برای همکاران و عزیزانِ
آزاده در بند و حصر میله ها

در هیچ دولتی تا به این اندازه به اهمیت ناهار خوردن پی نبرده بودیم.احسنت به این بصیرت در پیش بینی روز هایی که خوردن ناهار مسئله ‌ی ملت خواهد شد

سید متین رضوی ⁦🇮🇷⁩⁦🇮🇷⁩ @matinrazavi3

اگر در روزهای آینده با آیت الله رئیسی جلسه‌ای داشتید در باب دولت به ایشان چه می گفتید؟

Load More

ظرفیت‌سازی از ویژگی‌های زمامداری مردم‌سالار است، یعنی از هر امکان و فرصتی برای بهبود کیفیت زندگی مردم بهره می‌گیرند.
استفاده‌ از ظرفیت‌های مردمی برای حل مشکلات و میدان دادن به خلاقیت‌های غیر حکومتی از نشانه‌های این رویکرد است. ظرفیت‌سوزی با قاموس دموکراسی نمی‌خواند.

مصوبه موصوف به #مولد_سازی مستند به اصول متعدد قانون اساسی، ازجهت مبنای قانونی فاقد ایراد است که در صورت اجرای صحیح، می تواند مشکلات و معضلات زیادی را از کشور حل نماید. لزوم نظارت بر عملکرد مسئولین مربوط، امری است بدیهی که حسب شنیده ها مورد تاکید رهبری نیز واقع شده است.

کسب درآمد از طریق چوب حراج زدن به اموال عمومی از مصادیق سوء حکمرانی است. نکند مولدسازی اموال عمومی را با فروش آنها یکی گرفته‌اید؟
مولدسازی در یک فضای امن و دموکراتیک ایجاد می‌شود، نه در یک فضای فوق امنیتی که مردم از دسترسی به اینترنت اقلی هم محرومند.

شورای عالی سران قوا یک نهاد مغایر با قانون اساسی است. هیات ۷ نفره برآمده از این شورا هم مغایر با قانون اساسی است.
فرایند مولدسازی دارایی‌های دولت تا زمانی که از شفافیت کامل برخوردار نباشد و مورد نقد آزادانه مردم قرار نگیرد، مشکوک به دخل و تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است.

نامه ۶ بهمن ۱۴۰۱ تاجزاده و دفاع جانانه ایشان از اصلاحات بنیادی در قانون اساسی، می‌تواند به مثابه مانیفست نواصلاح‌طلبی مورد توجه قرار گیرد. گرچه، با رویکرد پراگماتیستی، درباره برخی از نکات این متن ملاحظاتی دارم، اما کلیت آن را روشنگر، واقع‌گرا و رهایی‌بخش می‌دانم.

اکنون که اوضاع را آرام کرده‌اید و به خیال خامتان در جنگ روایت‌ها پیروز شده‌اید، بفرمایید بستن مغازه‌های علی دایی و دیگران بر اساس کدام حکم قضایی انجام شد؟
لطفا، توضیح دهید که با این تعدی‌ها به آزادی کسب و کار، آیا کسی وجود امنیت قضایی و اقتصادی در ایران را باور می‌کند؟

اکثریت مردم، در جنبش زندگی-آزادی، با معترضین همدل بودند، اما سکوت را بر فریاد ترجیح دادند. سکوت خطرناک و بی‌رحمانه‌ای است. مراقب این سکوت سرشار از کینه و نارضایتی باشید. در دل این سکوت، طوفانی نهفته است که اگر به حرکت درآید، هیچ قدرتی توان مقابله با آن را نخواهد داشت.

بحران‌‌های اقتصادی، فرهنگی، مشروعیتی، ساختاری، بحران تنهایی ایران در جهان و ده‌ها بحران دیگر که جان، مال و حیثیت ایرانیان را به بازی گرفته است، یک ریشه مشترک دارند و آن مقاومت لج‌بازانه در برابر تغییر است. اکنون آرامش نسبی به کشور بازگشته است. چرا تغییرات اساسی را آغاز نمی‌کنید؟

آگاهی از وضعیت دقیق جواهرات سلطنتی و دیگر اموال نفیس بر جای مانده در کاخ‌ها و دیگر اماکن پهلوی‌ها، حق تک‌تک شهروندان ایرانی است. در سال‌های اخیر، اخبار پراکنده و ناگواری در این‌باره به گوش می‌رسد که
ارایه گزارش مبسوط و مستند در این زمینه را ضروری می‌کند.

در راستای انتقام‌جویی از حامیان استقلال #کانون_وکلا، دو تن از روسای سابق کانون، آقایان دکتر عیسی امینی و دکتر جلیل مالکی -که در مقابل آیین نامه غیر قانونی قوه قضائیه ایستادگی کرده بودند- از تدریس در دانشگاه آزاد تعلیق شدند.

Load More

دستور اخیر مقام رهبری را نباید نوعی عفو تلقی کرد بلکه حکم حکومتی است که به‌موقع صادر شد و شامل تمامی مراحل از قبل از دستگیری تا دادسرا و دادگاه و تجدیدنظر است.
هیچ سابقه‌ کیفری هم برای احدی باقی نمی‌ماند.
مجریان، با تبصره‌های من‌درآوردی شیرینی این اقدام حکیمانه را نکاهند.

خروج همسر از کشور، مطلقاً نباید منوط به اخذ اجازه از شوهر باشد.
اساساً مداخله حکومت در تکالیف طرفینی زوجین تا کجا جایز است؟
خروج بدون اذن شاید نوعی نشوز باشد و ضمانت‌اجرای آن صرفاً امری قراردادی یا شرعی است و پیشگیری و گروگان‌گیری نمی‌خواهد.
شرع و قانون و قرارداد را قاطی نکنیم.

در مورد زنان و‌ دختران مجرّد که هیچ، به چه دلیلی خروج همسر از کشور منوط به اجازه شوهر است؟
اگر ملاک این اجازه، تکالیف قانونی همسر نسبت به شوهر باشد باید گفت شوهر هم تکالیفی نسبت به همسر خود دارد، چرا خروج شوهر منوط به اجازه همسرش نیست؟

این می‌شود تبعیض جنسیتی و‌ نقض کرامت زن.

مخالفت با حجاب اجباری به معنای مخالفت با حجاب نیست. حجاب امر مسلّم شرعی اما الزام قانونی حجاب، چنین نمی‌باشد.
اگر شخصی با چنین الزام و اجباری اعلام مخالفت کند، رفتار او‌ مصداق هیچ جرمی در قوانین کشور نیست.
محکومیت #فرهاد_میثمی به استناد بند چ م ۴۷۴ آدک قابلیت اعاده دادرسی دارد.

آهوان گم شدند در شب دشت
آه از آن رفتگان بی‌برگشت …

1. عضویت در کانال و گروه و دنبال‌ کردن یک صفحه و دیدن و خواندن مطالب سایرین، هیچ عنوان مجرمانه‌ای ندارد.
2. ایجاد گر‌وه مجازی هم جرم نیست.
3. اگر در گروه فوق، شخصی مطلبی گذاشت ربطی به ادمین ندارد.
چرا برخی شبیه کریستف کلمب شده‌اند؛ او قاره کشف می‌کرد و این حضرات عنوان مجرمانه!

در برخی محاکم، لایک کردن یک پست در اینستاگرام یا توییتر با عنوان جرم #تبلیغ_علیه_نظام مورد تعقیب و رسیدگی قرار گرفته است.
لایک، تبلیغ نیست بلکه تأیید است و ماده ۵۰۰ تعزیرات، فعالیت تبلیغی را جرم دانسته است نه فعالیت تأییدی را.
مسابقه‌ای راه افتاده است در خلاقیت قضایی علیه ملّت!

دیوان عالی کشور بدرستی با استدلال به اینکه قصاص بر افساد فی الارض تقدم دارد، اجرای حکم #محمد_قبادلو را متوقف کرد.
بنابراین همانگونه که قبلاً عرض شد اجرای حکم مرحوم #مجیدرضا_رهنورد اشتباه بود.
اعدام مجازاتی برگشت‌ناپذیر است لذا باید احتیاط کرد و به اندک بهانه‌ای، از آن پرهیز نمود.

به اسم منع خشونت علیه زنان، #مجلس_انقلابی در پی تولید محدودیت و خشونت است: خروج زنان مجرد بالای ۱۸ سال از ایران بدون اجازه سرپرست را هم می‌خواهند ممنوع کنند.
امثال این مصوبات ناشی از نگاهی محجورانگارانه و پدرسالارانه به زنان این مملکت است و هیچ مستند شرعی ندارد.

آقای معاون منابع انسانی قوه قضاییه که از #قاضی_صلواتی تقدیر می‌کنید!
لطف کرده و ده عدد از آراء ایشان را به قید قرعه منتشر فرمایید.
چرا با این اقدامات نمایشی، قضات قانونمند و شریف را دلسرد و برای دستگاه قضا هزینه تولید می‌کنید؟
این قاضی هیچ شباهتی با اکثریت قضات شریف سیستم ندارد.

Load More

متخصصان هشدار،اما سیاست پیشگان آینده ای روشن را نوید می دهند.
متخصصان از بصیرت و شهود نابرخوردارند با سیاست پیشگان از تخصص و دانش ؟
تاربخ به این پرسش پاسخ خواهد داد اما تفاوت دیدگاه تا بدین حد متعارض ،دستکم گویای گسست است .گسست تخصص با حکومتداری!

آقای معاون منابع انسانی قوه قضاییه که از #قاضی_صلواتی تقدیر می‌کنید!
لطف کرده و ده عدد از آراء ایشان را به قید قرعه منتشر فرمایید.
چرا با این اقدامات نمایشی، قضات قانونمند و شریف را دلسرد و برای دستگاه قضا هزینه تولید می‌کنید؟
این قاضی هیچ شباهتی با اکثریت قضات شریف سیستم ندارد.

#مصونیت_قضایی به زبان ساده یعنی قدرت ،مسولیت ندارد !
نمونه های عملی داشتیم البته ،اما به این وضوح مکتوب نشده بود!
#مولد_سازی
#شفافیت
#حاکمیت_قانون

#گردش_نخبگان ،یعنی توجه نهاد قدرت به شایستگان وباز بودن سیستم نسبت به #کارامدی و #شایسته_سالاری .
عزل یا استعفا از این سمت _عمدتابه جهت ناکارامدی _و نصب و انتخاب در سمت دیگر به جهت پیوند با قدرت ،نامش #چرخش_پخمگان است نه گردش نخبگان !

#انتخابات_آزاد ،تبلور اراده ملت و #نظارت_استصوابی ،موجب بی ارادگی مردم در اداره کشور است .این همه بی توجهی به حقوق و آزادی‌های شهروندی با اقسام مصوبات خلاف قانون را باید در خاموشی صدای ملت در حوزه قدرت جستجو کرد!طرح #ماده_۵۱۲مکرر_قانون_مجازات_اسلامی
#مصونیت_قضایی و #مولد_سازی

#مولد_سازی احتمالا قرار است به #تاراج منتهی شود که #مصونیت_سازی_قضایی را هم پیش بینی کرده اند ؟! اداره کشور با قانون ناممکن است که هیات #سران_قوا ،برخلاف قانون تشکیل و مصوبه غیر قانونی وضع می کند؟!
از باغ رعیت ،ملک خورد سیبی ،گویی واهمه ای ایجادنکرده که خوردن باغ در دستور است!

مشکلات و بحران های اقتصادی و سیاسی کم نیست؛بی نظمی و بی برنامگی هم که قابل انکار نیست ؛اما به رغم بی نظمی و بی برنامگی عمومی ،برخی امور، منظم و با برنامه پیش می رود:یکدست شدن بیشتر قدرت و حذف منتقدان؛به نفع اندک سالاری و به ضرر عموم #محسن_برهانی
#عیسی_امینی
#جلیل_مالکی

اولیای امور گاه مطالبی برزبان می اورند که به آرزوی دست نیافتنی شباهت دارد.یا از آن روست که دور از واقعیتند و یا کودک درونشان تنظیم گر رفتار و گفتارشان است!
چون در پاره ای موارد،نقل واقعیات ،مشکل ساز است ،ظاهرا ،واقعیت را چیزی غیر از آن می پندارند که مردم می بینند!

گزارش بسیار هولناک الجزیره از خروج میلیاردها دلار از کشور به سبب مهاجرت که نکات خلاصه بندی شده‌ای از اون را ترجمه کردم که عمق فاجعه کاملا مشخص بشه/۱
#رشته_توییت
https://www.aljazeera.net/politics/2023/1/15/%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D8%AD%D9%84-%D8%B3%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%A7-%D8%A5%D9%84%D9%89-%D9%83%D9%86%D8%AF%D8%A7

رابطه ملازمه ای بین #حکمرانی_مطلوب و بی نیازی از توسل زیادبه خشونت رسمی و #مجازات وجود دارد .
مجازات بی رویه ،نشان #ناکارامدی نظام حکمرانیست؛ناکارامدی که پیامدش اقسام اسیب های اجتماعی و اقتصادی است.
ناکارامدان مجازات نمی شوند،اما جلوه های ناکارامدی خویش را مجازات می کنند!

Load More

براساس این مصوبه، نظارت بر عملکرد هیأت هفت‌نفره و نیز فرآیند واگذاری‌هایی که به اسم #مولدسازی انجام می‌شود، برعهده‌ی کدام نهاد ناظر قرار گرفته است؟ ضمانت اجرای این نظارت چیست؟ با وجود مصونیت دست‌اندرکاران مولدسازی از هرگونه تعقیب قضایی و کیفری، این نظارت چه نفع و ثمری دارد؟

عباسعلی کدخدایی @Kadkhodaee_ir

مصوبه موصوف به #مولد_سازی مستند به اصول متعدد قانون اساسی، ازجهت مبنای قانونی فاقد ایراد است که در صورت اجرای صحیح، می تواند مشکلات و معضلات زیادی را از کشور حل نماید. لزوم نظارت بر عملکرد مسئولین مربوط، امری است بدیهی که حسب شنیده ها مورد تاکید رهبری نیز واقع شده است.

ورودِ شورای هماهنگی سران قوا به عرصه قانون‌گذاری در حوزه #مولدسازی و برتری مصوبات آن نسبت به سایر نهادهای اساسی حاکمیتی، قطعا خلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. با وجود قوه مقننه و مجلس و سایر نهادهای قانونی که در قانون اساسی به آنها تصریح شده چه جای خلقِ نهادی این‌چنینی؟

پادکست رادیو مضمون رو گوش می‌کنم جناب آقای سیاوش فلاح‌پور عزیز @SFallahpour مرتب می‌فرمایند آقای علَم خان بجنوردی!
فکر کنم نویسنده برنامه، بیرجند رو با بجنورد اشتباه گرفته 😀

طاها عسکری🇮🇷 @Tahaaskari3

ژاپن یه شهر داره «توکیو»، یکی دیگه داره «کیوتو»
ما هم یه شهر داریم «بیرجند»
سه تا دیگه داریم «بجنورد، بروجرد، بروجن» 🙂

شما هم مثل من، ده‌ها بلکه صدها رستوران، فست‌فودی و کافی‌شاپ رو در تهران دیدید که از گاز برای گرمایش پیاده‌رو و فضای باز استفاده می‌کنند و حرف هیچ کس رو هم گوش نمیدن و احتمالا فکر می‌کنن با این کارشون دارند نظام رو در تنگنا و شکست قرار می‌دهند؟

امشب آمدم منزل پدری و از طریق اینترنت اینجا، بعد از چند روز تونستم با فیلترشکن به توییتر و تلگرام وصل شوم؛
به کجا باید شکایت ببریم؟

آقای دکتر محسن برهانی را از ابتدای ورود به دانشگاه و حضور در اولین جلسه کلاس درسی به طور کامل و از نزدیک می‌شناسم.
هیچ رفتاری از ایشان سراغ ندارم که حاکی از فقدان صلاحیت عمومی ایشان باشد.
جای تعجب است کارگروه مزبور چه بهانه‌ای را دست‌مایه عدم تایید صلاحیت ایشان قرار داده است!

کاش راهی پیدا می‌شد و کسی می‌توانست ژست‌های مداخله‌گرایانه‌ی به ظاهر نظارتیِ نهادهای موازی و بالاسری رو تعدیل می‌کرد به ویژه بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و ... بی‌آنکه شفافیت در تصمیم‌گیری و اجرا آسیبی ببیند.

Majid Shakeri @Majidshakeri8

یک راهی باید پیدا کرد برای کاهش مداخله قوه قضاییه در اقتصاد.

اختلاف برداشت از قانون و تفاسیر متعدد معقول از آن در تعریف و توصیف قضایی از جرم بخشی از ماهیت کار قضاوت است. این رعایت اصول و قواعد شکلی دادرسی و تشریفات رسیدگی -از مرحله تعقیب و تفهیم اتهام تا مرحله صدور حکم قطعی و اجرا- است که عادلانه و منصفانه بودن امر قضا را تضمین می‌کند.

بعد از مدت‌ها بطور اتفاقی توانستم به توییتر متصل شوم.
می‌پرسم: قطعِ دسترسی به اینترنت و محدودسازی همه راه‌های ارتباطی در فضای مجازی به نفع کیست؟
واقعا چه کردید با اینترنت؟ بازی با روان و اعصاب مردم چه نفعی برای‌تان در پی دارد؟

Load More